KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 11391053
*
nr 1139 1053
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Carborundumetsning, Bengt Lindström (1925-2008), Figur, 5/90, bladets mått: 76x57
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 20:03:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/10 19:31:06
1
Vinnande bud
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström carborundumetsning etsningar figur grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5289 Etsning
Triptyk, Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:25
-
5103 Kopparstick
Stockholm, yttermått inklusive ram: 38x90cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:48
-
5201 Torrnålsetsning
Salvador Dalà (1904-1989), Spanien. Ur "La Vénus a..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:33
*
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Bengt Lindström
nr 1139 1053
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Carborundumetsning, Bengt Lindström (1925-2008), Figur, 5/90, bladets mått: 76x57
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/10 19:31:06 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
23 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström carborundumetsning etsningar figur grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5289 Etsning
Triptyk, Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:25 -
5103 Kopparstick
Stockholm, yttermått inklusive ram: 38x90cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:48 -
5201 Torrnålsetsning
Salvador Dalà (1904-1989), Spanien. Ur "La Vénus a..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:33